Domov pro seniory

se sídlem v Nové Pace, Svatojánská ulice 494 je příspěvkovou organizací Města Nové Paky. Poskytuje rezidenční služby seniorům od 65 let věku, kteří již nezvládají samostatný život ve své domácnosti ani za pomoci rodiny a dalších návazných sociálních služeb (terénní pečovatelské služby, Domácí péče atd. ) od nástupu do Domova pro seniory až do ukončení smlouvy.

Ústav sociálních služev města Nové Paky

Do zařízení dle komunitního plánu přijímáme seniory především z mikroregionu Novopacko, kteří pro svůj věk a trvalé změny zdravotního stavu či jiných vážných důvodů potřebují celodenní komplexní péči.

více o ÚSSM Nová Paka »

Zpět

09. ledna 2018

Advent v Domově pro Seniory Nová Paka

Advent (odobí adventní) - je období, kdy si lidé mají vytvořit předvánoční klidnou atmosféru a chystat se na narození Ježíše Krista.

S tímto obdobím je spojeno mnoho tradic a zvyků - zdobení adventních věnců, nadílka od Mikuláše, pečení cukroví, strojení stromečku a v neposlední řadě samozřejmě úklid a vánoční výzdoba.

Také my v Domově prožíváme tento čas s našimi uživateli - snažíme se vytvořit ten krásný a klidný předvánoční čas.

Advent jsme započali první adventní nedělí, která připadla na 3.12.2017.

Postupně jsme vyrobili novoční přáníčka, která jsme rozeslali našim kolegům a spolupracovníkům s poděkováním a přáním do nového roku.

Pak již následoval příchod Mikuláše, anděla a čerta. Ti jsou mezi uživateli vždy velkou radostí. Samozřejmě, že ti nezapomněli ani na sladkou nadílku.

Nastalo období pečení cukroví, které provonilo celý Domov - vanilkové rohlíčky, perníčky.....Napekli jsme společně 4 druhy vánočního cukroví.

Vánoční atmosféru jsme si prohloubili výzdobou Domova. Okna nám přišly ozdobit, jako již tradičně každý rok, studentky z novopackého internátu.

Vyrobili jsme různé vánoční dekorace a samozřejmě ustrojili vánoční stromečky na každém patře.

V čase adventním jsme měli také příjemné návštěvy. Dorazil k nám pan Pokorný, který nám přišel povyprávět o sobě a ukázat poháry z filmových soutěží. Další milou návštěvou byl pan Polman a jeho dcery, který nám při posezení s uživateli vyprávěl o knihách, které sám napsal. Povídání bylo doplněno divadelní scénkou. V neposlední řadě nás navštívila základní škola ze Staré Paky, pro kterou senioři připravili drobné pohoštění a ZUŠ nám připravila bohatý hudební program.

Závěrem advetních akcí bylo vánoční posezení s uživateli, kterého se zúčastnili téměř všichni zaměstnanci Domova a milou návštěvou z MěÚ Nová Paka byl místostarosta Nové Paky pan Mgr. Milan Pospíšil. Pěkná atmosféra, bohatá tabule, zpívání vánočních koled a přípitek s přáním do nového roku.

Všem, kteří se účastnili na vytvoření té pravé vánoční atmosféry v Domově pro Seniory Nová Paka moc děkujeme.

09. května 2017

ÚSSM Nová Paka

příjme pracovníka do pracovního poměru na pozici

podrobnosti
RSSvšechny novinky »
RGS Nostromo
Váš internetový prohlížeč je zastaralý. Nainstalujte si moderní prohlížeč např.: Firefox.