Advent (odobí adventní) - je období, kdy si lidé mají vytvořit předvánoční klidnou atmosféru a chystat se na narození Ježíše Krista.

S tímto obdobím je spojeno mnoho tradic a zvyků - zdobení adventních věnců, nadílka od Mikuláše, pečení cukroví, strojení stromečku a v neposlední řadě samozřejmě úklid a vánoční výzdoba.

Také my v Domově prožíváme tento čas s našimi uživateli - snažíme se vytvořit ten krásný a klidný předvánoční čas.

Advent jsme započali první adventní nedělí, která připadla na 3.12.2017.

Postupně jsme vyrobili novoční přáníčka, která jsme rozeslali našim kolegům a spolupracovníkům s poděkováním a přáním do nového roku.

Pak již následoval příchod Mikuláše, anděla a čerta. Ti jsou mezi uživateli vždy velkou radostí. Samozřejmě, že ti nezapomněli ani na sladkou nadílku.

Nastalo období pečení cukroví, které provonilo celý Domov - vanilkové rohlíčky, perníčky.....Napekli jsme společně 4 druhy vánočního cukroví.

Vánoční atmosféru jsme si prohloubili výzdobou Domova. Okna nám přišly ozdobit, jako již tradičně každý rok, studentky z novopackého internátu.

Vyrobili jsme různé vánoční dekorace a samozřejmě ustrojili vánoční stromečky na každém patře.

V čase adventním jsme měli také příjemné návštěvy. Dorazil k nám pan Pokorný, který nám přišel povyprávět o sobě a ukázat poháry z filmových soutěží. Další milou návštěvou byl pan Polman a jeho dcery, který nám při posezení s uživateli vyprávěl o knihách, které sám napsal. Povídání bylo doplněno divadelní scénkou. V neposlední řadě nás navštívila základní škola ze Staré Paky, pro kterou senioři připravili drobné pohoštění a ZUŠ nám připravila bohatý hudební program.

Závěrem advetních akcí bylo vánoční posezení s uživateli, kterého se zúčastnili téměř všichni zaměstnanci Domova a milou návštěvou z MěÚ Nová Paka byl místostarosta Nové Paky pan Mgr. Milan Pospíšil. Pěkná atmosféra, bohatá tabule, zpívání vánočních koled a přípitek s přáním do nového roku.

Všem, kteří se účastnili na vytvoření té pravé vánoční atmosféry v Domově pro Seniory Nová Paka moc děkujeme.